Zaznacz stronę

Pogrzeb we Wrocławiu – jak zorganizować?

utworzone przez | gru 10, 2021

Rodziny w żałobie zmagają się z potężnym wstrząsem i rozpaczą, dlatego zorganizowanie pochówku bliskiej osoby nie jest dla nich łatwe. Jak standardowo przebiegają przygotowania do ceremonii na terenie Wrocławia i okolic? Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem po odejściu członka rodziny jest uzyskanie od lekarza odpowiedniej dokumentacji, która potwierdzi śmierć. Wydawana jest wówczas karta zgonu, na podstawie której wybrana przez rodzinę zmarłego firma funeralna nabywa uprawnień do podjęcia dalszych kroków i może zgodnie z przepisami przystąpić do działania. W takiej sytuacji zakład oferujący usługi pogrzebowe zabiera ciało, transportuje je, a następnie przechowuje w chłodni.

Pogrzeby we Wrocławiu

Jednocześnie niezbędne jest załatwianie kolejnych formalności – przede wszystkim zdobycie aktu zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego oraz zasiłku pogrzebowego z ZUS. Większość rodzin przeżywa na tym etapie ogromny szok po odejściu bliskiego, dlatego warto wybrać we Wrocławiu zakład Roch&Abel, który zaoferuje kompleksowe usługi pogrzebowe, w tym aktywną pomoc w sprawach formalnych. Po stronie klienta pozostanie jedynie udostępnienie wymaganych dokumentów oraz podpisanie upoważnienia.

Organizacja pogrzebu w mieście Wrocław

Wsparcie firmy funeralnej dotyczyć powinno również pełnego zaangażowania na każdym etapie przygotowań do ceremonii, która odbędzie się w ustalonym terminie i przebiegnie w określonej formie, zgodnej z wolą zmarłego i jego bliskich (pogrzeb tradycyjny, kremacyjny, religijny, świecki itp.). Usługi pogrzebowe obejmują wówczas m.in. pomoc w wyborze trumny i urny, przygotowanie ciała do pochówku (kosmetyka i ubieranie), przystosowanie miejsca na cmentarzu i stworzenie oprawy uroczystości (kwiaty, muzyka, dekoracje itp.) na podstawie uprzednich ustaleń z rodziną zmarłego.

Na terenie Wrocławia działa wiele zakładów pogrzebowych. Najlepiej zdecydować się jednak na współpracę z doświadczoną firmą, gwarantującą kompleksowy zakres działań wraz z pełnym wsparciem, szacunkiem i zrozumieniem dla tragedii swoich klientów.