Zaznacz stronę

Wrocław – jak urządzić pogrzeb świecki?

Olimp Wrocław

Świeckie pogrzeby są dzisiaj coraz popularniejsze. Na czym polega taki pochówek? Jak zorganizować go we Wrocławiu?

 

Czym jest pogrzeb świecki?

Ceremonia pogrzebowa powinna przebiegać zgodnie z ostatnią wolą zmarłego. Jeżeli jego życzeniem był pochówek świecki, rodzina powinna je uszanować i urządzić pożegnanie bez ceremoniału religijnego.
Pogrzeb świecki jest rodzajem pogrzebu odbywającego się bez udziału księdza oraz bez odprawiania mszy pogrzebowej w kościele. Nie oznacza to jednak, że pochówek tego rodzaju nie może być podniosły. Ostatnim pożegnaniem Osoby Zmarłej zajmuje się wówczas mistrz ceremonii – osoba posiadająca dużą wiedzę, doświadczenie, ale także wyczucie, by poprowadzić uroczystą ceremonię.

Obecnie pogrzeby świeckie cieszą się rosnącym zainteresowaniem, a Wrocław jest jednym z wielu miast, w którym są one dostępne.

 

Pogrzeb świecki – usługi pogrzebowe

Pełną pomoc w organizacji pogrzebów świeckich oferują zakłady, które prowadzą usługi pogrzebowe w tym zakresie. Profesjonalne wsparcie sprawi, że ostatnie pożegnanie Bliskiej Osoby będzie zgodne z jej przekonaniami i oczekiwaniami, uroczyste i podniosłe. Zakres usług może być wtedy w pełni dopasowany do indywidualnych wymagań.

Pogrzeby świeckie mogą włączać usługi jak:

    • Kremacja zwłok – wiele osób wybiera świecki pogrzeb z urną,
    • Przemowa mistrza ceremonii – przygotowana po rozmowie z bliskimi,
    • Wynajęcie sali pożegnań – symbole religijne zastępowane są kwiatami,
    • Obsługa pochówku – oprawa muzyczna, oprawa kwiatowa pogrzebu,
    • Organizacja konsolacji – stypy.

 

Wybierz sprawdzony zakład pogrzebowy we Wrocławiu!

W mieście Wrocław działa wiele zakładów pogrzebowych, które oferują usługi w ramach organizacji pochówków świeckich. Aby pogrzeb świecki przebiegł zgodnie z oczekiwaniami, ważny jest wybór właściwej firmy pogrzebowej.

Duże doświadczenie w prowadzeniu pochówków świeckich ma Zakład Pogrzebowy Olimp zlokalizowany w mieście Wrocław, który zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę. Dokładne informacje o ofercie zakładu można uzyskać na stronie: zakladpogrzebowyolimp.pl.