Zaznacz stronę

Wrocław – jak urządzić pogrzeb świecki?

utworzone przez | gru 14, 2021

Świeckie pogrzeby są dzisiaj coraz popularniejsze. Na czym polega taki pochówek? Jak zorganizować go we Wrocławiu?

 

Czym jest pogrzeb świecki?

Ceremonia pogrzebowa powinna przebiegać zgodnie z ostatnią wolą zmarłego. Jeżeli jego życzeniem był pochówek świecki, rodzina powinna je uszanować i urządzić pożegnanie bez ceremoniału religijnego.
Pogrzeb świecki jest rodzajem pogrzebu odbywającego się bez udziału księdza oraz bez odprawiania mszy pogrzebowej w kościele. Nie oznacza to jednak, że pochówek tego rodzaju nie może być podniosły. Ostatnim pożegnaniem Osoby Zmarłej zajmuje się wówczas mistrz ceremonii – osoba posiadająca dużą wiedzę, doświadczenie, ale także wyczucie, by poprowadzić uroczystą ceremonię.

Obecnie pogrzeby świeckie cieszą się rosnącym zainteresowaniem, a Wrocław jest jednym z wielu miast, w którym są one dostępne.

 

Pogrzeb świecki – usługi pogrzebowe

Pełną pomoc w organizacji pogrzebów świeckich oferują zakłady, które prowadzą usługi pogrzebowe w tym zakresie. Profesjonalne wsparcie sprawi, że ostatnie pożegnanie Bliskiej Osoby będzie zgodne z jej przekonaniami i oczekiwaniami, uroczyste i podniosłe. Zakres usług może być wtedy w pełni dopasowany do indywidualnych wymagań.

Pogrzeby świeckie mogą włączać usługi jak:

    • Kremacja zwłok – wiele osób wybiera świecki pogrzeb z urną,
    • Przemowa mistrza ceremonii – przygotowana po rozmowie z bliskimi,
    • Wynajęcie sali pożegnań – symbole religijne zastępowane są kwiatami,
    • Obsługa pochówku – oprawa muzyczna, oprawa kwiatowa pogrzebu,
    • Organizacja konsolacji – stypy.

 

Wybierz sprawdzony zakład pogrzebowy we Wrocławiu!

W mieście Wrocław działa wiele zakładów pogrzebowych, które oferują usługi w ramach organizacji pochówków świeckich. Aby pogrzeb świecki przebiegł zgodnie z oczekiwaniami, ważny jest wybór właściwej firmy pogrzebowej.

Duże doświadczenie w prowadzeniu pochówków świeckich ma Zakład Pogrzebowy Olimp zlokalizowany w mieście Wrocław, który zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę. Dokładne informacje o ofercie zakładu można uzyskać na stronie: zakladpogrzebowyolimp.pl.